Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti. Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju.

 

Lattelecom, Baltijas IT un telekomunikāciju līderis un Ukrtelekom, Ukrainas lielākais fiksēto sakaru un interneta operators, vienojās par sadarbības sākumu, tā Ukrainas klientiem nodrošinot iespēju nomāt virtuālo datu centru un virtuālo serveri, kas atrodas Lattelecom datu centrā Dattum Rīgā.

2016. gada 13. oktobrī Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs un Jurijs Kurmazs, Ukrtelekom direktors, Latvijas Republikas vēstniecībā Jura Poikāna, ārkārtējā un pilnvarotā Latvijas Republikas vēstnieka Ukrainā klātbūtnē parakstīja vienošanos par sadarbības uzsākšanu. Līgums Ukrainas uzņēmumiem nozīmē iespēju, noslēdzot vietēju līgumu ar Ukrtelekom, nomāt virtuālo serveri vai "mākoņa" datu centru (IaaS), kas atrodas Rīgā.

Lattelecom infrastruktūra ir izvietota Tier III līmeņa sertificētā datu centrā Dattum, kas ir viens no aizsargātākajiem datu centriem Ziemeļeiropā, un visi datu apstrādes centra pakalpojumi tiek sniegti saskaņā ar Eiropas Savienības tiesību aktiem. Platforma izstrādāta, izmantojot vadošo pasaules ražotāju risinājumus (Cisco, HPE, VMware), un tai ir augstā drošības pakāpe – garantētais sistēmas pieejamības līmenis ir 100%.

Turklāt kopīgam operatoru piedāvājumam ir arī citas būtiskas priekšrocības: līguma noslēgšana ar Ukrainas uzņēmumu, norēķini valsts valūtā, pieeja pakalpojumiem un klientu atbalsts visā valstī, pirmā klientu atbalsta līnija Ukrainā, interneta papildu kanālu organizēšana u.c..

Juris Poikāns, ārkārtējais un pilnvarotais Latvijas Republikas vēstnieks Ukrainā, pasākuma laikā apsveica lielākos Ukrainas un Latvijas telekomunikāciju operatorus ar sadarbības uzsākšanu: "Latvija ieņem īpašu vietu pasaules digitālajā kartē, esot viena no tās Eiropas galvaspilsētām. Esmu gandarīts par to, ka Ukrtelekom un Lattelecom šodien parakstīja sadarbības līgumu. Ceru, ka šis līgums ir tikai pirmais solis uz ciešāku sadarbību starp mūsu valstīm IT sfērā," uzsvēra Juris Poikāns.

"Lattelecom strādā Ukrainas tirgū jau vairākus gadus, piedāvājot IT infrastruktūras ieviešanu un izvietošanu Dattum datu centrā, kas ir sertificēts saskaņā ar TIERIII standartu un savienots ar Ukrainu caur drošiem datu pārraides kanāliem ar aizturi ne vairāk par 23 milisekunžu. Pa šo laiku Lattelecom ir ieguvis uzticama Eiropas partnera reputāciju Ukrainas uzņēmēju vidū. Pagājušajā gadā pieprasījums pēc mūsu pakalpojumiem Ukrainā pieaudzis par 250% - tas apstiprina, ka esam uz pareiza ceļa. Ceram, ka mūsu sadarbība ar Ukrtelekom nodrošinās Ukrainas uzņēmējiem pilnvērtīgu virtuālo infrastruktūru ātram, ērtam un drošam darbam, turklāt bez būtiskiem ieguldījumiem," stāstīja Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs.

Savukārt Jurijs Kurmazs, Ukrtelekom direktors, pastāstīja par operatora iespējām sniegt kvalitatīvus sakarus ar "mākoni" Eiropas Savienībā, nosaucot sadarbības uzsākšanu par vēl vienu apstiprinājumu tam, ka Ukrainas operatora pārveidošanas stratēģijas izvēle bija pareiza. "Plašs, sazarots tīkls, kas nodrošina pieejamību visā Ukrainā, kā arī mūsu ilggadējā pieredze lielo korporatīvo klientu apkalpošanā, padara Ukrtelekom par interesantu partneri "mākoņu" projektos un ļoti ērtu potenciālajiem klientiem. Plānojam, ka trīs gadu laikā ES "mākoni" izmantos aptuveni tūkstotis mūsu klientu," savas uzstāšanās laikā atzīmēja Jurijs Kurmazs.

Pieslēgties jaunam pakalpojumam klienti varēs jau novembrī. Balstoties uz konkrētās uzņēmējdarbības vajadzībām, Ukrtelekom eksperti noteiks pareizo pakalpojumu konfigurāciju.

Publiskā akciju sabiedrība Ukrtelekom ir lielākais fiksēto sakaru operators Ukrainā un vadošais uzņēmums interneta piegādātāju vidū. Ukrtelekom ir SIA TriMob vienīgais dibinātājs un dalībnieks. SIA TriMob nodrošina 3G/UMTS standarta mobilais operators. Ukrtelekom piedāvā korporatīvajiem klientiem pilnu pakalpojumu klāstu: individuālus sistēmas risinājumus, korporatīvus sakaru un datu pārraides tīklus, datu centra pakalpojumus, fiksēto un mobilo telefonijas un "mākoņu" risinājumus. Korporatīvo klientu skaits – 200 000.

Ukrtelekom uzsāka sava telekomunikāciju tīkla stratēģisko modernizāciju, kas ļauj piedāvāt abonentiem piekļuvi internetam ar ātrumu 50 Mbit/s ar tehnoloģiju VDSL un ar 1 Gbit/s ar FTTH/GPON. Modernizācijā veikto ieguldījumu apjoms ir līdz pat 400 milj. ASV dolāru.

No 2013. gada SCM Grupa ir PAS Ukrtelekom vairākuma akcionārs.

Lattelecom ir vadošais telekomunikāciju un IT pakalpojumu uzņēmums Baltijas valstīs. Lattelecom piedāvā daudzveidīgus IT pakalpojumus: elektroniskie sakari, telekomunikācijas, tīklu un datu apstrādes centru projektēšana un būvniecība.

Datu pārraides risinājumi, IT infrastruktūras izstrāde, ieviešana un izvietošana datu apstrādes centros, zvanu centra pakalpojumi, programmatūras izstrāde un atbalsts ar turpmākiem ārpakalpojumiem, ilggadēja pieredze SAP sistēmas ieviešanā, uzturēšanā un konsultācijās apstiprina Lattelecom kā inovatīva partnera statusu.

Lattelecom sastāvā strādā jau četri komerciālie datu centri, to vidū ir Austrumeiropā pirmais un vienīgais TIER III FACILITY un TIER III DESIGN (Uptime Institute, ASV) sertificētais datu centrs Dattum. Turklāt šis datu centrs ir pirmais Baltijā, kas ir saņēmis PCI DSS pakalpojumu sniedzēja statusu. Šis sertifikāts apstiprina atbilstību starptautiskiem standartiem, ko piemēro jebkuram uzņēmumam, kurš apstrādā, uzglabā vai pārraida maksājumu karšu īpašnieku un elektronisko finanšu darījumu veicēju datus.

Paldies par ziņu.

Sazināsimies ar Jums 48 stundu laikā!

Sazinies

Aizpildiet kontaktformu! Mēs ar lielāko prieku sazināsimies, lai atbildētu uz visiem Jūsu jautājumiem.